F.A.Q.

تمام پاسخ هایی که شما دنبال آن هستید

سوال های عمومی

از دیتاسنتر هایی که سرویس ارایه میدهید ، این دیتاسنتر ها برای سایت شما هستند ؟ یا سرور های شما در آنها میزبانی شده است؟

درحال حاظر میزبان سرور دیتاسنتر اختصاصی ندارد . سرور های خارج از ایران ما تماما سرور هایی هستند که از دیتاسنتر های معتبر اجاره شده هستند و سرویس های ایران سرور ها متعلق به میزبان سرور هستند و در دیتاسنتر ها سرور های ما میزبانی شده است

شما کارهای طراحی وب سایت و نرم افزار های تحت وب را انجام میدهید؟

بله ما طراحی وب سایت به صورت کاملا حرفه ای و همینطور نرم افزار های تحت وب را با توجه به درخواست شما به بهترین نحو ممکن قبول و انجام میدهیم

شما کجا هستید؟

دفتر ما در رشت میباشد که آدرس های در پایین تمامی صفحات سایت قابل مشاهده است

قوانین شما جهت ارسال ایمیل های زیاد و جلوگیری از اسپم چه تعریفی دارد؟

کلیه سرویس های ما به ارسال ایمیل های بی رویه حساس هستند و در صورت عدم رعایت از ادامه سرویس دهی به مشترک جلوگیری خواهد شد . اگر هر 25 ثانیه 20 ایمیل ارسال کنید به مشکلات اسپم و اخطار های ما و دیتاسنتر دچار نخواهید شد

سرور های اختصاصی

نحوه پرداخت شما به دیتاسنتر ها چگونه است؟ آیا تحریم ها مارا تحدید میکنند؟

کلیه پرداخت های ما مستقیم به دیتاسنتر میباشد ، از واسطه گر استفاده نمیشود و با توجه به اینکه کلیه اکانت ها و پرداخت ها با شخصیت غیر ایرانی انجام میشود هیچگونه تحدیدی در رابطه با تحریم تحدید نمیکند.

حداقل و حداکثر زمان تحویل سرور ها چند ساعت است؟

کلیه سفارشات سرور های اختصاصی پس از پرداخت مشتری ، سفارش در دیتاسنتر نیز ثبت میگردد و بین حداقل 1ساعت و حداکثر 72 ساعت به مشتری تحویل خواهیم داد . این زمان سمت دیتاسنتر است و میزبان سرور دخالتی ندارد .

سیستم عامل توسط شما نصب میگردد؟ آیا رایگان است؟ امکان نصب سیستم عامل توسط ما است؟

کلیه سرور ها دارای نصب سیستم عامل رایگان در زمان خرید میباشند و توسط ما یا دیتاسنتر نصب میگردد که با توجه به سرویس انتخابی میباشد ، سرور هایی که دارای سیستم نصب از راه دور میباشند اگر انتخاب کنید خود شما نیز میتوانید هر سیستم عاملی که بخواهید نصب کنید.

با اخطار هایی که از سمت دیتاسنتر ارسال میشود چگونه برخورد میکنید؟

کلیه اخطار ها و شکایت هایی که از سمت دیتاسنتر ارسال میشود را ما برای مشترک ارسال خواهیم کرد و اگر پس از 12 ساعت توسط مشترک رفع نشود سرور یا آیپی اخطار داده شده مسدود خواهد شد و در صورت تکرار 3بار دیگر به مشترک سرویس داده نخواهد شد و قرار داد به صورت یک طرفه لغو خواهد شد

نحوه تمدید چگونه است؟ آیا امکان پرداخت ارزی به شما است؟

برای کلیه سرویس ها از 7روز قبل از سررسید فاکتور ارسال خواهد شد و مشترک باید 1روز قبل از سررسید سرویس خود را تمدید و یا لغو کند ، درحال حاظر امکان دریافت وجه ارزی را نداریم و کلیه پرداختی ها ریالی میباشد .

سرور مجازی

زمان راه اندازی پس از ثبت سفارش معمولا چقدر میباشد ؟

در حال حاظر معمولا کلیه سفارشات سرور مجازی را 1ساعته تحویل میدهیم و از اواخر شهریور ماه با راه اندازی بخش اتوماسیون سرور مجازی تحویل سرویس ها آنی خواهد شد .

من قصد راه اندازی وبسایت بر روی سرور مجازی هستم و اطلاعی از نحوه راه اندازی ندارم ، شما به من کمک میکنید؟

بله چرا که نه! کافی است با ما تماس بگیرید و یا یک تیکت در سایت ارسال کنید پرسنل میزبان سرور به شما در راه اندازی کمک خواهند کرد.

من قصد راه اندازی سرویس دانلود یا همان هاست دانلود بر روی سرور مجازی دارم شما کانفیگ های اولیه را انجام میدهید؟

بله مشکلی از این بابت نیست در هنگام سفارش در قسمت سیستم عامل اعلام کنید تا در هنگام پروسه نصب کانفیگ درخواستی شما نیز اعمال شود.

آیا سرور های مجازی دارای بکاپ میباشند؟

متاسفانه سرویس های مجازی دارای بکاپ گیری خودکار یا اتوماتیک نیستند و ما برای رفاه خاطر مشتریان خودمان یک فضای بکاپ معرفی کرده ایم که با درخواست مشترک به صورت رایگان ارسال خواهد شد

آیا پنلی جهت ریستارت یا رفع مشکلات سرور در اختیار کاربر قرار میدهید؟

بله ما به کاربران خودمان پنل ویسنتر ارایه میدهیم که کاربران میتوانند هم از طریق وب و نرم افزار تحت ویندوز سرور خود را مدیریت کنند .

آیا تعویض سیستم عامل رایگان هست؟ یا تعریفی دارید که تا مقدار خاصی رایگان باشد؟

ما در ماه 3بار سیستم عامل را رایگان تعویض و نصب مجدد میکنیم و در صورت درخواست بیشتر هربار نصب شامل 5000 تومان هزینه نصب میباشد .

سوالات قبل از خرید

چرا قیمت های شما کمتر از سرویس دهنده های مشابه است؟

میزبان سرور همواره در تلاش است که کلیه کار هارا به صورت اتوماسیون انجام دهد به همین جهت هزینه های داخلی کمتر خواهد شد و مشتریان سریعتر به درخواست های خود خواهند رسید به همین جهت هزینه کمتری برای سرویس ها در نظر گرفته ایم .

آیا شما گارانتی برگشت وجه در صورت نارضایتی دارید؟

بله کلیه سرویس های ما دارای برگشت وجه 30روزه میباشند و در صورتی که ما نتوانیم مشکل شمارا در رابطه با سرویس رفع کنیم کل هزینه پرداخت شما برگشت داده خواهد شد و این برگشت وجه تنها برای مشکلاتی است که از سمت ما باشد و بابت مشکلات نرم افزاری و مشکلاتی که کاربر ایجاد میکند برگشت داده نخواهد شد.

چگونه میتوانم به شما اعتماد کنم؟

میزبان سرور زیر نظر سایت میزبان سرور میباشد و همینطور از ای نماد نیز جهت جلب اعتماد مشتری استفاده کرده ایم و اگر تمام این ها نمیتواند اعتماد شمارا جلب کند میتوانید به مراجعه به دفتر ما قرار داد حقوقی ببندید .

چرا باید میزبان سرور را انتخاب کنم ؟ شما چه چیز به خصوصی دارید؟

خوب این ساده است ! زیرا میزبان سرور همیشه همپای تکنولوژی بوده است و اگر دوستدار تکنولوژی باشید قطعا مارا انتخاب میکنید.

آیا قیمت های شما ثابت است؟ یا ممکن است در آینده افزایش قیمت داشته باشید؟

قیمت های ما با توجه به تورم بازار و همینطور قیمت ارز هر ماه مورد باز بینی قرار میگیرد و بر اساس این تغییر ها قیمت ها نیز تغییر خواهد کرد.

سوالات بخش کاربری

من رمز ورود خود را فراموش کرده ام و برای من رمز ورود جدید ارسال نمیشود ، لطفا به من کمک کنید!

کافی است با تلفن پشتیبانی ما تماس بگیرید ! ایمیل خود را اعلام میکنید و پشتیبان ما برای شما رمز ورود جدید تعریف میکند.

چگونه میتوانم سرویس خود را تمدید کنم؟ یا لغو کنم؟

7روز قبل از سر رسید سرویس شما برای شما فاکتور صادر میشود و شما میتوانید توی این بازه زمانی نسبت به تمدید سرویس خود اقدام کنید و همینطور اگر سرویس مربوطه را نیاز ندارید میتوانید از بخش مشاهده سرویس ها ، سرویس مورد نظر را لغو کنید.

چگونه میتوانیم به پنل خودم دسترسی شخص دیگر را هم بدهم ؟

شما میتوانید با تعریف همکاران خودتان به پنل به آنها نیز دسترسی بدهید تا برای رسیدگی به سرویس ها و تمدید ها و همینطور لغو سرویس اقدام کنند.

شما سیستم بازاریابی دارید؟ پورسانت شما چگونه است ؟

بله ما برای شما سیستم بازاریابی تعریف کرده ایم و هر مشتری که از سمت شما خرید کند به شما 15 درصد پورسانت میدهیم ، در پنل بازاریابی به راحتی میتوانید مشتریانی که از سمت شما آمده اند را مدیریت کنید .